טיפים איך להוציא ספר

מתוך ניסיון רב שצברתי עם השנים בעבודה עם סופרים, הוצאות ספרים, מפיצים, בתי דפוס וחנויות ספרים.

להלן מספר טיפים איך להוציא ספר ו'להישאר בחיים': 

קודם כל תהיו עצמכם ! אל תנסו לכתוב כמו מישהו אחר, הישארו נאמנים לסגנונכם האישי, כתבו בשפה ברורה וקולחת, כזו שתאפשר לקורא להיכנס לעולמכם בקלות ולהתחבר למסרים שלכם ביעילות.

אודות המחבר  אל תפחדו לחשוף מידע על עצמכם, זוהי הנקודה הראשונה והחשובה, ליצירת חיבור עם הקורא. המידע תורם לתחושת ההזדהות עמכם ויוצר אמינות אצל הקורא, במיוחד כאשר הספר מתבסס על ניסיון חייכם כמו ספר הדרכה או ספר אוטוביוגרפי.

סוף דבר  סכמו בקצרה את הספר, זה הזמן לכתוב מסר, תובנה אישית, טיזר לספר הבא בסדרה – היזהרו לא לכתוב משהו, שאתם לא יכולים לעמוד מאחוריו או להתחייב .

עמוד יצירת קשר  פרטים ברורים וקצרים, לא לציין מבצעים והנחות שהם בגדר זמני, יש לכתוב מידע מדויק.

הוצאת ספרים מכיוון שהוצאת הספרים מלווה אתכם לאורך כל תהליך הכנת הספר, חשוב לקחת מישהו אמין ומקצועי, בעל יחסי אנוש טובים, כזה שאתם מתחברים אליו ומרגישים בנוח לידו. תעשו סקר בין חברים בעלי ניסיון שהוציאו ספרים. ערכו סקר מחירים ותתרשמו מהציוד ומהיכולות של הוצאת ספרים .

הדפסת ספר  התהליך יכול לקחת עד חודש ימים כולל הכנת גלופה, כריכות, הדפסת פנים ועיכובים בגלל שינויים לא צפויים.

הפצה  מומלץ לקחת מישהו אמין ומקצועי, בעל יחסי אנוש טובים. חשוב להכין מכתב פנייה למנהלי החנויות, כולל תקציר על הספר ולצרף כרטיס ביקור.

יחסי ציבור איכותיים  צריכים להתפרס על פני חודשיים, כאשר במסגרתו שולחים ספרים לעיתונאים לביקורת, הודעות לעיתונות, חושפים את מחבר הספר בעזרת ראיונות במדיה הכתובה והמשודרת, מקיימים אירוע השקה, חשיפת הספר ברשתות חברתיות ועוד.